Jak wszystkim wiadomo, biuro rachunkowe to miejsce w którym pracują wykwalifikowani księgowi i zajmują się profesjonalną obsługą firm oraz osób prywatnych. Biuro rachunkowe nie tylko wykonuje rozliczenia roczne, przede wszystkim zajmuje się skomplikowaną księgowością firmową na zlecenie konkretnych przedsiębiorców.

Gdybyśmy chcieli samodzielnie prowadzić księgowość, z pewnością musielibyśmy poświęcić na tą kwestię wiele czasu, a jak wiadomo w firmie „czas to pieniądz”. Dlatego warto postawić na profesjonalne usługi biura rachunkowego i zlecić prowadzenie księgowości w firmie wykwalifikowanym księgowym. Do czego właściwie potrzebne jest biuro rachunkowe? Jak wygląda pełna oferta biura rachunkowego i co konkretnie może zaoferować naszej firmie? Spróbujmy na te pytania pokrótce odpowiedzieć i zaprezentować rodzaje usług, jakie oferują biura rachunkowe.

Biuro rachunkowe a jednoosobowa działalność gospodarcza

Nawet jeżeli prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą i wydaje nam się że prowadzenie ksiąg rachunkowych nie jest trudne, warto postawić na profesjonalne usługi biura rachunkowego. Tylko pracownicy takiego biura znają się na aktualnych przepisach, które wciąż się zmieniają i są w stanie dokładnie i właściwie wypełnić deklaracje oraz inne ważne dokumenty rozliczeniowe firmy. Dodatkowo zlecając usługi w biurze rachunkowym, zaoszczędzamy czas.

Wykwalifikowana księgowa deklaracje podatkową czy zusowską wypełni w kilka minut, nam zajmie to o wiele więcej czasu. Zanim zapoznamy się z instrukcją wypełniania i nauczymy wykonywać poszczególne zadania związane z księgowością, mogą zmienić się druki do wypełniania czy same przepisy księgowe. Jeżeli zdecydujemy się na powierzenie naszej księgowości w biurze rachunkowym, zaoszczędzony czas będziemy mogli poświęcić na rozwój firmy i poszukiwania nowych klientów.

Urząd skarbowy to biurokracja i stosy dokumentów do wypełniania

Prowadzenie firmy wiąże się z koniecznością wypełniania i przedstawiania w Urzędzie Skarbowym wielu rozliczeń i innych ważnych dokumentów. Rozliczenia miesięczne, rozliczenia roczne, remanenty, sprawdzanie poziomu kosztów i zysków w firmie. Te i inne operacje finansowe nie są łatwą kwestią, a zwykły przedsiębiorca który zna się na budowie domów bądź sprzedaży samochodów, nie musi znać się na wykwalifikowanej księgowości. Dlatego wszystkie usługi księgowe warto powierzyć profesjonalnemu księgowemu, który pracuje w biurze rachunkowym.

Dodatkowo biuro rachunkowe zawsze udzieli nam pełnych informacji dotyczących kosztów, ulg podatkowych czy dotacji dostępnych z programów unijnych. Przedsiębiorca powinien zająć się prowadzeniem firmy pod kątem produkcji i sprzedaży, finanse to działka biur rachunkowych, które dokumentacje finansowe prowadzą profesjonalnie i rzetelnie.

dwóch biznesmenów

Miesięczne i roczne rozliczenia z urzędem skarbowym

Urząd skarbowy wymaga od przedsiębiorców wielu dokumentów, w tym przede wszystkim prawidłowo sporządzonych rozliczeń finansowych miesięcznych i rocznych. Jeżeli chcemy uniknąć kontroli z urzędu skarbowego, musimy postawić na profesjonalną obsługę biura rachunkowego, w którym wszystkie rozliczenia wykonywane są na czas, w sposób rzetelny i prawidłowy. Firma i biuro rachunkowe to doskonały duet, w którym każdy robi to co umie, a co najważniejsze robi to najlepiej jak potrafi.

Jakie usługi oferują biura rachunkowe?

W zależności od stopnia zaawansowania i wykwalifikowania biura rachunkowego, w swojej ofercie może ono mieć najprostsze usługi księgowe bądź szereg dodatkowych usług, które rzadziej spotykane są w standardowych ofertach biur rachunkowych. Do najważniejszych usług biur księgowych nalezą rozliczenia roczne, prowadzenie ksiąg rachunkowych, ksiąg przychodów i rozchodów, pełnych ewidencji księgowych. Biura rachunkowe zajmują się także rozliczeniami pracowniczymi, rozliczeniami ZUS oraz sporządzaniem najważniejszych raportów, niezbędnych w firmie do zawierania umów, zaciągania kredytów czy zawierania innych ważnych transakcji finansowych. Więcej informacji o zakresie usług znajdziesz na stronie www.tax-bonus.com.pl. Warto pamiętać, że niezależnie od tego czy prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą czy zatrudniamy pracowników i widniejemy w rejestrze jako mikro przedsiębiorstwo, jeżeli wybierzemy usługi biura księgowego, księgowość w naszej firmie będzie prowadzona w sposób profesjonalny i właściwy.

Czytamy i Gramy to blog, na którym dzielimy się wiedzą i własnym doświadczeniem w wielu tematach, począwszy od luźnych postów o tematyce life’stylowej, a skończywszy na technicznych poradach z zakresu informatyki. Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami? Obserwuj nasz blog!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top