Aby zdecydować, na jaki kolor farbować włosy, najpierw określ swój wygląd. Odcień skóry i kolor oczu wpływają na to, jaki kolor będzie najlepiej wyglądał na twoich włosach. Zwykle występują 4 rodzaje wyglądu: wiosna, lato, jesień, zima. Powiemy ci, jak określić swój wygląd i jaki kolor włosów pasuje do każdego typu.

Wiosna i lato

Aby skutecznie określić swój wygląd, przede wszystkim należy wiedzieć, jak określić odcień skóry. Twarz musi być bez makijażu. W świetle dziennym przymierz dwa szaliki – biały (lub dowolny lekki zimny ton) i ciepły beżowy szal. Możesz również zabrać ze sobą kolorowe chusty o różnych kolorach i nasyceniach: w jasnych lub słabo zabarwionych, zimnych lub ciepłych kolorach. Nakładaj kolejno chusteczki na twarz. Jeśli kolor szalika jest w harmonii z kolorem skóry – twarz wygląda świeżo, a oczy stają się błyszczące. Jeśli kolor chusty nie pasuje do odcienia skóry – twarz wydaje się zmęczona, a oczy matowe. W wyniku testu szalika możesz określić nie tylko odcień swojej skóry (ciepłej czy zimnej), ale także, czy odpowiednie są dla Ciebie bogate kolory lub delikatniejsze odcienie – i ostatecznie odpowiedzieć na pytanie, jaki kolor włosów wybrać.

Wiosna jest najmniej powszechnym odcieniem. Kolor oczu to jasnoniebieski, zielony, niebieski. Skóra jest z reguły blada, o bladozłotym lub różowawo-kremowym odcieniu. Na słońcu skóra staje się czerwona, opalenizna źle się układa. Odpowiednie kolory i odcienie dla tego typu. Gama żółci: od żółto-beżowego do złotobrązowego. Gama czerwona: kolory makowe, koralowe, pomarańczowe i brzoskwiniowe. Lekkie zimne odcienie: srebrzyste, perłowe. Do farbowania włosów wybierz następujące kolory: złocistożółty, lniany, beżowy, złocisty brąz, jasny kasztan, karmel. Srebrne, perłowe odcienie wyglądają naturalnie. Czarny nie jest zalecany, tworzy ostry kontrast z bladą twarzą i sprawia, że twarz jest jeszcze jaśniejsza.

Jeśli chodzi o „lato”, to skóra jest jasna z zimnym, jasnym oliwkowym lub jasnoróżowym odcieniem. Opalenizna ma odcień oliwkowo-jesionowy. Oczy mają również zimny odcień: niebiesko-szary, zielono-szary, czarno-brązowy. Na jaki kolor pofarbować włosy, jeśli masz kolor „lato”? Wybierz farbę do włosów w zimnym zakresie, mogą ci odpowiadać następujące kolory: jasny blond, popielaty blond, jasny srebrny, platynowy blond, popielaty brąz.

Jesień i zima

W przypadku osób zaliczanych do „jesieni” cechuje je ciepły brzoskwiniowy, morelowy, brązowy odcień skóry. Taka skóra źle się opala, rumieni, częste oparzenia słoneczne. Odpowiednie kolory bazują na bogatszej czerwieni niż kolor wiosenny. Od beżu do brązu, jasna miedź i ceglasta miedź, złoto. Nieodpowiednie kolory: szary, biały (z wyjątkiem kości słoniowej), czarny, niebieski i srebrny. Wybierz farbę do włosów w ciepłej gamie, będą ci odpowiadać jasne, nasycone kolory: czerwony, ognista miedź, kasztan, ciemny brąz.

paleta kolorów dla włosów
Wybór koloru włosów nie jest prosty

Przedstawiciele „zimy” mają ciemne włosy, brwi i rzęsy. Skóra jest jasna z niebieskawo-różowawym zimnym odcieniem, często występuje ciemna karnacja. Oczy mogą mieć dowolny ciemny kolor. Do farbowania włosów wybierz następujące kolory: ostre odcienie z zimnym niebieskawym połyskiem. Nie należy wybierać farby do włosów w ciepłych kolorach ze złotym lub czerwonym połyskiem: miedzianym, złotym, czerwono-brązowym.

Czytamy i Gramy to blog, na którym dzielimy się wiedzą i własnym doświadczeniem w wielu tematach, począwszy od luźnych postów o tematyce life’stylowej, a skończywszy na technicznych poradach z zakresu informatyki. Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami? Obserwuj nasz blog!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top