Okres wakacyjny to ulubiona część roku dla wszystkich. To czas urlopu w pracy, zakończenia roku szkolnego u dzieci, wyjazdów w bliższe i dalsze podróże. To czas, który spędza się ze swoją rodziną bardziej aktywnie, a czasem mniej. Dla dzieci taki wyjazd jest ogromną frajdą związaną z wieloma atrakcjami i przygodami.

Z kolei rodzice mogą odpocząć, zapominając o troskach i obowiązkach czekających w domu. Częstym kierunkiem wybieranym przez ludzi jest morze. Nie ważne czy wybieramy polskie morze czy zagraniczne, pytanie zawsze jest takie samo: co zabrać na wakacje nad morze? Co jest niezbędne w takim miejscu? Rzeczy, które powinniśmy spakować można podzielić na kilka kategorii: przede wszystkim dokumenty, druga grupa to ubrania, a trzecia leki i kosmetyki.

Jeśli chodzi o dokumenty to powinny to być wszelkie formaty: paszport, karta płatnicza, dowód osobisty i jego kserokopia, dokument potwierdzający ubezpieczenie, bilety, pieniądze w gotówce. Ubrania powinny być zróżnicowane i dostosowane do każdej pogody. Ubrań nie żałujmy sobie, ponieważ pogoda coraz się zmienia. To, że  w danej chwili jest ciepło to nie znaczy, że całe wakacje takie będą. Pogoda się zmienia i potrafi być naprawdę kapryśna, więc trzeba być przygotowanym na wszelkie zmiany. Oczywiście ubrania wybierajmy rozsądnie bo inaczej nie zmieścimy się do walizki, a nosić ze sobą kilka walizek naraz to niekoniecznie wygodne rozwiązanie. Ważne jest, żeby w walizce znalazły się ubrania zarówno na ciepłe, upalne dni jak i na takie chłodniejsze, deszczowe. Obowiązkowo w walizce muszą znaleźć się koszulki, szorty, długie spodnie na chłodniejsze dni, bluzy, buty, kurtka przeciwdeszczowa no i oczywiście skarpetki i bielizna. Kobiety mogą zapakować dodatkowo dla siebie sukienki czy spódniczki- na upalne dni przydadzą się w sam raz. Nie zapomnijmy jeszcze o wygodnej piżamie, w której będziemy spać. Ilość ubrań powinna być dostosowana do liczby dni podczas, których będziemy na wyjeździe.

Pobyt nad morzem wiąże się z kąpielami w wodzie, dlatego koniecznie trzeba pamiętać o zabraniu strojów kąpielowych. Dobrze mieć dwa na zapas, żeby w razie co móc zmienić, gdyby jeden z nich pobrudził się albo pomoczył. Dotyczy to zarówno Pań, Panów jak i dzieci. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne i oszczędzi wszystkim nerwów, nikt nie będzie musiał się martwić, że zostanie bez stroju kąpielowego, bo nawet jeśli się zabrudzi to będzie na zmianę drugi. W ten sposób wszyscy będą mogli cieszyć się beztroskim spędzaniem wolnego czasu, zabawami w wodzie i wylegiwaniem się na słonecznej plaży. Jeśli chodzi o wybór butów nad morze to powinniśmy pamiętać o tym, żeby zabrać kilka par. Sandały przydadzą się na pewno w upalne dni do spacerowania po promenadzie, sandały po plaży, a adidasy lub inne buty sportowe do chodzenia podczas mniej sprzyjającej pogody. Jeśli podczas wyjazdu planujemy odwiedzić także jakąś elegancką restaurację to dobrze byłoby zapakować eleganckie buty na wyjście. Pakując walizkę nad morze na naszej liście nie powinno także zabraknąć kilku innych potrzebnych rzeczy, a mianowicie okularów przeciwsłonecznych, dzięki którym słońce nie będzie razić w oczy, kremów z filtrem i olejków do opalania. Kapelusze plażowe również świetnie się przydadzą, ponieważ będą chronić głowę przed silnymi promieniami słonecznymi. Potrzebne będą również koce i ręczniki do rozłożenia na plaży. Jeśli ktoś woli to może zabrać ze sobą także leżaki i oczywiście parasole oraz parawany, by odgrodzić się od innych turystów i mieć zapewnione więcej intymności.

Czytamy i Gramy to blog, na którym dzielimy się wiedzą i własnym doświadczeniem w wielu tematach, począwszy od luźnych postów o tematyce life’stylowej, a skończywszy na technicznych poradach z zakresu informatyki. Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami? Obserwuj nasz blog!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top